banner417
05 Kasım 2014 Çarşamba 10:32
21 Okunma
Denizli’deki Çiftçilere 134 Milyon Tl Tarımsal Destek Sağlandı
banner416
AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel, Denizli’ye 2014 yılında 134 Milyon TL’lik tarımsal destek sağlandığını açıkladı.

AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Yüksel, Türkiye’nin Dünya’da tarım ve hayvancılık faaliyetleri konusunda çok büyük mesafe aldığını belirterek, ‘’ Ülkemiz Dünyada tarım ve hayvancılık ülkesi olma yolunda çok büyük aşamalar kat etmiştir. Bu yolda ilerleyen ilimizin de nüfusunun yarısı çiftçilikle uğraşmaktadır. Denizlimizde tarım ve hayvancılık potansiyeli gün geçtikçe gelişmekte ve büyümektedir. Bu manada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızla yaptığımız koordineli çalışmalar neticesinde üreticilerimize yönelik yüksek gelir getiren projelerin de hayata geçirilmesi noktasında her zaman üreticilerimizi desteklemenin gayreti içinde olduk” dedi.

Denizli’deki çiftçilere yapılan destekleri de açıklayan Yüksel şöyle konuştu: ‘’Denizli’ye 2014 yılı içinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından Bitkisel üretime yani kütlü pamuk, dane mısır, hububat ve baklagil fark ödemesi, sertifikalı fidan ve tohum kullanımı, iyi tarım ve organik tarım uygulamaları desteği, kimyevi gübre, mazot desteği vb. destekler için 45 milyon TL aktarıldı. Hayvansal üretime yani yem bitkilerine, erkek besi, buzağı, süt, hastalıktan ari işletme, su ürünleri, anaç sığır-manda, anaç koyun-keçi, küçükbaş verimliliği artırma desteklemesi vb. desteklemeleri için 82 milyon TL, ekonomik yatırımlar kapsamında 3 milyon TL, Makine ekipman desteği kapsamında 3 milyon TL bireysel sulama desteği olarak da 153 bin TL olmak üzere, toplam 134 milyon TL destekleme ödemesi yapılmıştır.Denizli’nin tarımının güçlenmesi üreticilerimizin daha rahat ve huzurlu yaşam koşullarına ulaşması anlamını taşımaktadır. Bu anlamda yapılan her türlü desteğin ve yatırımın ilimize kazandırılması noktasında gayretimizi sürdüremeye devam edeceğiz, üreticilerimizin her zaman yanında olacağız.”

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64