Honaz’da Çiftçilere Budama Eğitimi Verildi

Denizli’nin Honaz ilçesinde bağ ve meyve ağaçlarının kışlık budama ve bakımı için eğitim verildi.Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arazi çalışmalarına uygulamalı olarak başlarken, İl Müdürü Sezgin Kutlu’nun talimatıyla...

Honaz’da Çiftçilere Budama Eğitimi Verildi

Denizli’nin Honaz ilçesinde bağ ve meyve ağaçlarının kışlık budama ve bakımı için eğitim verildi.

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arazi çalışmalarına uygulamalı olarak başlarken, İl Müdürü Sezgin Kutlu’nun talimatıyla hazırlanan program dahilinde ilk çalışma Honaz İlçesi Kızılyer Mahallesi’nde bağ ve meyve ağaçlarının budama ve bakımı olarak gerçekleştirildi. Uygulamalı eğitime Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik elemanları Ziraat Mühendisi Ali Yılmaz, Ziraat Yüksek Mühendisi Süleyman Karagül ve Ziraat Mühendisi Baha Yanarca katıldı.

Eğitimde bağ ve meyvede kışlık budama teorik ve uygulamalı olarak anlatılırken, eğitime Honaz Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün organizasyonu ile 20 kadın 22 erkek olmak üzere toplam 42 üzüm ve meyve üreticisi katıldı. Önümüzdeki üretim sezonunda ise yazlık budamanın da uygulamalı olarak gösterileceği eğitim programının yapılacağı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.