Dü’de Spor Birliği Başkanlığı Kuruldu

Dicle Üniversitesi’ndeki (DÜ) sportif faaliyetlerin tek elden yürütülmesi için Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının (SKS) koordine içinde çalışması için spor birliği başkanlığı...

Dü’de Spor Birliği Başkanlığı Kuruldu

banner390
Dicle Üniversitesi’ndeki (DÜ) sportif faaliyetlerin tek elden yürütülmesi için Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının (SKS) koordine içinde çalışması için spor birliği başkanlığı oluşturuldu.

DÜ’de BESYO ve SKS’nin koordine içinde çalışması için spor birliği başkanlığı oluşturuldu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün’ün başkanlığında oluşturulan spor birliğinde BESYO Müdürü, SKS Daire Başkanı, Şube Müdürü ve organizeyi koordine etmek için BESYO okulundan iki öğretim elemanı yer alıyor. Ana hedefi, üniversitedeki sportif faaliyetleri arttırmak ve başarılı sporculara çalışma ortamları sağlamak olan Spor Birliği Başkanlığı’nın, fakülte ve yüksekokullar arası düzenlenen “Rektörlük Kupası” müsabakalarına katılımını arttırmak ve rekabeti sağlamak için de çalışmalar yürüteceği belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.