Silvan’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıl dönümünde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde çeşitli etkinliklerle anıldı.Silvan ilçesindeki programa Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bektaş, Cumhuriyet Başsavcısı...

Silvan’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği

banner390
Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıl dönümünde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde çeşitli etkinliklerle anıldı.

Silvan ilçesindeki programa Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bektaş, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Dönmez, Belediye Başkan Vekili İhsan Baykara, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire amirleri, askeri erkan, öğretmenler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Program Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te siren sesleri eşliğinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. Programın ikinci bölümünde ise 14 Nisan 1916 yılında kolordu komutanı olarak Silvan’da görev yapan Atatürk’ün kaldığı ev ziyaret edildi.

Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de çeşitli hediyeler verilirken, protokol ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.