Bakanlık, Pakistan’daki Terör Saldırısını Kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’daki terör saldırısını kınadı.Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pakistan’ın Hayber-Pahtunhva eyaletinin başkenti Peşaver’de bir okula 16 Aralık günü sabah saatlerinde düzenlenen terör saldırısında,...

Bakanlık, Pakistan’daki Terör Saldırısını Kınadı

banner390
Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’daki terör saldırısını kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pakistan’ın Hayber-Pahtunhva eyaletinin başkenti Peşaver’de bir okula 16 Aralık günü sabah saatlerinde düzenlenen terör saldırısında, çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını, bazı öğrencilerin de rehin alındıklarını büyük bir üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi.

"Kardeş Pakistan’ın huzur ve güvenliği ile iç istikrarını bozmayı hedefleyen söz konusu terör eylemini şiddetle kınıyoruz" denilen açıklama şöyle devam etti:

"Bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Saldırıya karşı başlatılan operasyonların başarıyla sonuçlanarak, rehin alınan tüm öğrencilerin sağ salim kurtarılmaları en büyük temennimizdir. Türkiye, kardeş Pakistan’ın terörizmle mücadelesine desteğini, Pakistan Hükümeti ve halkıyla dayanışmasını kararlılıkla sürdürecektir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.