Başbakan Ahmet Davutoğlu Makedonya’da

Başbakan Ahmet Davutoğlu 2 günlük resmi temaslarda bulunmak üzere Makedonya’nın başkenti Üsküp’e geldi.TUR uçağıyla TSİ 21.30 sıralarında Üsküp Havalimanına gelen Başbakan Davutoğlu’nu Makedonya Başbakan Yardımcısı Vladimir Peşevski,...

Başbakan Ahmet Davutoğlu Makedonya’da

banner390
Başbakan Ahmet Davutoğlu 2 günlük resmi temaslarda bulunmak üzere Makedonya’nın başkenti Üsküp’e geldi.

TUR uçağıyla TSİ 21.30 sıralarında Üsküp Havalimanına gelen Başbakan Davutoğlu’nu Makedonya Başbakan Yardımcısı Vladimir Peşevski, Türk kökenli Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil ve diğer yetkililer karşıladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Makedonya’da yarınki temasları kapsamında Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski ile görüşecek ve Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov tarafından kabul edilecek. Makedonya’da 2007 yılından bu yana kutlanmakta olan Türkçe Eğitim Bayramı etkinliğine de katılacak olan Davutoğlu, etkinlik kapsamında Türk soydaşlarla bir araya gelecek.

Davutoğlu’na Üsküp ziyaretinde eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kendisine eşlik ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.