Batı Şeria’daki Mülteci Kampında Çatışma Çıktı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Filistin’in Batı Şeria bölgesinde bulunan Kalandia mülteci kampında polisin gerçekleştirdiği gözaltılar sırasında Filistinli bir gencin vurulduğu bildirildi.Batı Şeria’da bulunan Kalandia mülteci kampında polisin gözaltı yapmak istemesi...

Batı Şeria’daki Mülteci Kampında Çatışma Çıktı: 1 Ölü, 1 Yaralı

banner390
Filistin’in Batı Şeria bölgesinde bulunan Kalandia mülteci kampında polisin gerçekleştirdiği gözaltılar sırasında Filistinli bir gencin vurulduğu bildirildi.

Batı Şeria’da bulunan Kalandia mülteci kampında polisin gözaltı yapmak istemesi nedeniyle polis ve kampta yaşayanlar arasında çatışmalar çıktı. Olaya tanık olan bir kişi, çıkan çatışmalar sırasında İsrailli askerlere taş atıldığını ve 20 yaşındaki Mahmoud Adwan isimli Filistinlinin öldürüldüğünü belirtti. Adwan’ın kampta çıkan olayları evinin penceresinden izlediği sırada vurulduğu belirtildi. İsrailli askeri yetkili Lieutenant-Colonel Peter Lerner ise, askeri birliğe patlayıcı maddelerin fırlatıldığı kaydedilerek, “ Özel kuvvetler gece boyunca operasyon düzenlenen Kalandia’ya geldiler. Takas sırasında bir terörist öldürülürken bir terörist yaralandı ve tutuklandı” dedi.

Geçen hafta Batı Şeria’da polis ve protestocular arasında geçen çatışmalarda bir Filistinli asker yaşamını yitirmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.