Fransa’da Noel Kutlamaları İçin Sıkı Güvenlik Önlemleri Alındı

Fransa’nın bazı kentlerinde meydana gelen saldırı olaylarının ardından hükümet Noel öncesi güvenlik önlemlerini artırdı.Güvenlik güçleri özellikle halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde önlemleri 2 katına çıkardı. Noel alışverişi...

Fransa’da Noel Kutlamaları İçin Sıkı Güvenlik Önlemleri Alındı

banner390
Fransa’nın bazı kentlerinde meydana gelen saldırı olaylarının ardından hükümet Noel öncesi güvenlik önlemlerini artırdı.

Güvenlik güçleri özellikle halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde önlemleri 2 katına çıkardı. Noel alışverişi için Fransa’ya gelen turistler ise silahlı askerlerin niçin dolaştığını çevredeki esnafa sorarak bilgi almaya çalıştı. Fransa’da geçen hafta meydana gelen üç saldırının ardından ülke çapında güvenlik önlemleri artırılmıştı. Başbakan Manuel Valls, saldırının gerçekleştiği kentlerden birine giderek olay hakkında geniş bilgi almıştı. Valls, Nantes, Dijon ve Joue-les-Tours kentlerinde meydana gelen olayın ardından Noel ve yeni yıl kutlamaları için güvenlik önlemlerini arttıracaklarını ifade etmişti.

Fransa İçişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada özellikle tarihi ve turistik yerler olan Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi Galerie Lafayette Mağazası ve Champs-Elysees Caddesi’nde önlemleri arttırdıklarını ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.