Kktc Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kartal Belediye Başkanını Kabul Etti

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü kabul etti.İstanbul Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Belediye Meclis üyeleri ve şehit aileleri, Lefkoşa’da Cumhurbaşkanı Eroğlu tarafından kabul edildi. KKTC’de...

Kktc Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kartal Belediye Başkanını Kabul Etti

banner390
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü kabul etti.

İstanbul Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Belediye Meclis üyeleri ve şehit aileleri, Lefkoşa’da Cumhurbaşkanı Eroğlu tarafından kabul edildi. KKTC’de gerçekleştirecekleri temasları hakkında bilgi veren Öz, pazar günü de belediyelerinin yaptırmış olduğu Denktaş anıtının açılışına katıldıktan sonra adadan ayrılacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise, 15 Kasım’ın en önemli günlerden biri olduğunu ifade ederek, “KKTC’nin kuruluşuna tanıklık etme şansımız oldu ve bugünlere kadar geldik. Bir anlaşma olur mu arayışı içerisinde müzakerelerde dirsekleri eritmeye çalışıyoruz” dedi.

Eroğlu, Rumların yakın ileride davranışlarının yanlış olduğunu fark ederek masaya geri gelmelerini ve müzakereleri sürdürmelerini temenni ettiklerini söyledi. KKTC’nin kuruluşu ve Denktaş’la ilgili anılarını anlatan Eroğlu, KKTC’nin varlığının bir anlaşmaya engel olmadığını, bağımsızlık bildirgesinin içerisinde de bunun belirtildiğini vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.