Kosova’da Muhalefet Hükümete Karşı Protesto Çağrısı Yaptı

Kosova’da Vetëvendosje Hareketi temsilcileri, ülkedeki kötü yönetimin protesto edilmesi için tüm siyasi partiler, vatandaşlar, sendikalar ve diğer kuruluşlardan destek istedi.Kosova’da parlamento seçimlerinin yapılmasına rağmen 181 gün...

Kosova’da Muhalefet Hükümete Karşı Protesto Çağrısı Yaptı

banner390
Kosova’da Vetëvendosje Hareketi temsilcileri, ülkedeki kötü yönetimin protesto edilmesi için tüm siyasi partiler, vatandaşlar, sendikalar ve diğer kuruluşlardan destek istedi.

Kosova’da parlamento seçimlerinin yapılmasına rağmen 181 gün sonra kurulan 5. Hükümete 100 günlük 100 günlük süre bile tanımayan Vetëvendosje Hareketi temsilcileri, yönetimin kötü gitmesini gerekçe göstererek herkesi protesto çağrısı yaptı. . Muhalefet partilerinden Vetëvendosje Hareketi, ülkede kötü yönetime karşı protesto gösterilerinin örgütlenmesinde kararlı olduğunu belirterek, gösterilerin yapılabileceği tarih konusunda açıklama yapmadı.

Kosova meclisinde 13 milletvekili ile temsil edilen Vetëvendosje Hareketi, geçtiğimiz günlerde PDK ile LDK arasında kurulan koalisyon hükümetine en sert karşı çıkan parti olmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.