Türkiye’ye Gelecek Papa Francesco İtalya’dan Ayrıldı

3 günlük ziyaret için Türkiye’ye gidecek olan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, özel uçağı ile İtalya’dan ayrıldı.3 gün boyunca Türkiye’de resmi temaslarda bulunacak Papa, bu sabah saatlerinde İtalya’dan ayrıldı. Cumhurbaşkanı...

Türkiye’ye Gelecek Papa Francesco İtalya’dan Ayrıldı

banner390
3 günlük ziyaret için Türkiye’ye gidecek olan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, özel uçağı ile İtalya’dan ayrıldı.

3 gün boyunca Türkiye’de resmi temaslarda bulunacak Papa, bu sabah saatlerinde İtalya’dan ayrıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek olan Papa, ilk olarak Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret edecek. Ruhani lider ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Ziyaretinin ikinci gününde İstanbul’a gelecek olan Papa, burada Ayasofya ve Sultanahmet’i gezecek. Papa’nın İstanbul ziyaretinde Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’la da bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Türkiye’yi daha önce de Papa 6. Paul, Jean Paul ve 16. Benediktus ziyaret etmişti. Papa Francesco böylece Türkiye’yi ziyaret edecek dördüncü Papa olacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.