banner414
23 Aralık 2014 Salı 09:48
48 Okunma
Gençlerden Anlamlı Ziyaret
Düzce Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun öğrencileri, Okt. Pelin Hoşver’in koordinatörlüğünde sosyal sorumluluk bilinciyle Düzce Huzur Evi’ni ziyaret etti.

BESYO öğrencileri beraberlerinde getirdikleri çiçeklerle, yaşlıları ziyaret ederek onların yalnız olmadıklarını ve değerli olduklarını gösterdiler. Yaşlılığın her insan için kaçınılmaz bir sonuç olduğunu belirten BESYO Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey, “Yaşlılık vücudumuzun ve beynimizin son aldığı şekildir. Yaşlanma, insan hayatının kaçınılmaz bir parçası ve engellenmesi mümkün olmayan sosyolojik, psikolojik ve biyolojik bir süreçtir” diyerek yaşlılara sevgi ve saygı gösterilmesinin insani ve dini önemi olduğunun altını çizdi.

Karacabey, “Herkes bir gün yaşlanacağını unutmamalıdır. O nedenle çocuklarımız ne derece önemliyse, ürünü olduğumuz yaşlılarımız da o derece önemlidir, gereken ilgi ve alakayı göstermeliyiz. Yaşlılarımızı ve bakıma muhtaç büyüklerimizi her daim ziyaret etmek, yaşlıları, yalnız bırakmamak ve onlarla vakit geçirmek önemlidir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64