banner417
banner425
23 Aralık 2014 Salı 09:48
48 Okunma
Gençlerden Anlamlı Ziyaret
banner416
Düzce Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun öğrencileri, Okt. Pelin Hoşver’in koordinatörlüğünde sosyal sorumluluk bilinciyle Düzce Huzur Evi’ni ziyaret etti.

BESYO öğrencileri beraberlerinde getirdikleri çiçeklerle, yaşlıları ziyaret ederek onların yalnız olmadıklarını ve değerli olduklarını gösterdiler. Yaşlılığın her insan için kaçınılmaz bir sonuç olduğunu belirten BESYO Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey, “Yaşlılık vücudumuzun ve beynimizin son aldığı şekildir. Yaşlanma, insan hayatının kaçınılmaz bir parçası ve engellenmesi mümkün olmayan sosyolojik, psikolojik ve biyolojik bir süreçtir” diyerek yaşlılara sevgi ve saygı gösterilmesinin insani ve dini önemi olduğunun altını çizdi.

Karacabey, “Herkes bir gün yaşlanacağını unutmamalıdır. O nedenle çocuklarımız ne derece önemliyse, ürünü olduğumuz yaşlılarımız da o derece önemlidir, gereken ilgi ve alakayı göstermeliyiz. Yaşlılarımızı ve bakıma muhtaç büyüklerimizi her daim ziyaret etmek, yaşlıları, yalnız bırakmamak ve onlarla vakit geçirmek önemlidir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426