İtfaiye’den Baca Temizliği Uyarısı

Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların kar yağmadan baca temizliğini yaptırmasını istedi. Türkiye’de meydana gelen yangınların yüzde 20’sinin temizlenmeyen bacalardan kaynaklandığı bildirildi.Akçakoca İtfaiye Müdürü...

İtfaiye’den Baca Temizliği Uyarısı

banner390
Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların kar yağmadan baca temizliğini yaptırmasını istedi. Türkiye’de meydana gelen yangınların yüzde 20’sinin temizlenmeyen bacalardan kaynaklandığı bildirildi.

Akçakoca İtfaiye Müdürü Ali Uzunoğlu, mutfak, aspiratör ve bacalarda biriken is ve kurumların potansiyel yangın tehlikesi oluşturduğu belirtilerek, "Kar yağmadan vatandaşların ev ve işyerlerinin bacalarını temizletmeleri gerekiyor. Bacaların yılda en az iki defa temizletilmesi halinde, sobalı evlerde baca tepmelerine bağlı meydana gelen karbonmonoksit zehirlenmelere bağlı ölümlerin de önüne geçilebilir" dedi.

Uzunoğlu, iyi temizlenmeyen bacaların konut yangınlarına ve ölümlere neden olabileceğine dikkat çekti. Vatandaşların itfaiye ya da özel şirketler aracılığıyla kar yağmadan bacalarını temizletmelerini isteyen Uzunoğlu, "Küçük bir ihmal ölümlere sebep olabiliyor. Onun için şehir merkezinde etkili bir kar yağmadan herkesin baca temizliğini yaptırması gerekiyor" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.