Kış Lastiklerini Taktırın Uyarısı

AC Aksan sahibi Cemal Aksan, araçlarda kış lastiği zorunluluğu getirilmesinin ardından, sürücülerin 1 Aralık’tan önce kış lastiklerini taktırmaları gerektiğini bildirdi.Cemal Aksan, geçtiğimiz yıl Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme...

Kış Lastiklerini Taktırın Uyarısı

banner390
AC Aksan sahibi Cemal Aksan, araçlarda kış lastiği zorunluluğu getirilmesinin ardından, sürücülerin 1 Aralık’tan önce kış lastiklerini taktırmaları gerektiğini bildirdi.

Cemal Aksan, geçtiğimiz yıl Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından trafikteki araçlarda 1 Aralık- 1 Nisan döneminde, kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildiğini hatırlatarak sürücülerin lastikleri alarak taktırmaları gerektiğini söyledi.

Aksan, 4 lastiğin de değiştirilmesi gerektiğini belirterek “Alınan lastiklerin tümünün aynı ayara ve kaliteye sahip olması önemli. Aynı ayarda olmaması durumunda aracın sürüş sırasında sağa sola çeker. Lastiklerinizi alırken 4 tane birden alın taktırırken de bunu bu şekilde yapın” dedi.

Cemal Aksan ayrıca, 40 bin kilometre yol yapmış ya da 2 yıl kullanılan lastiklerin fazla aşınma görünmese de değiştirilmesi gerektiğini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.