Kutsal Topraklara Gideceklere Seminer

Düzce Müftülüğüne kayıt yaptıran, Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan umrecileri bilgilendirmek amacıyla Düzce İl Müftülüğü tarafından seminer düzenlendi.İl Müftülük konferans salonunda,...

Kutsal Topraklara Gideceklere Seminer

banner390
Düzce Müftülüğüne kayıt yaptıran, Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan umrecileri bilgilendirmek amacıyla Düzce İl Müftülüğü tarafından seminer düzenlendi.

İl Müftülük konferans salonunda, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde İl Müftüsü Selami Emen tarafından umrecilere bilgiler verildi. Emen, Umrenin fazileti, umrenin önemi ve dini yönlerini hadisler eşliğinde anlatırken, insani ilişkiler ve umrede yapılması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Umreye gidecek vatandaşlar kafile başkanlığını da yapacak olan Eğitim Uzmanı Necmettin Kuzu, umrede yapılması gerekenleri, kafilenin önemi ve karşılaşılabilecek bir takım sorunları ve çözüm yollarını örneklerle anlattı. Yaklaşık 250 umrecinin izlediği seminerde umrede görevli din görevlileri de hazır bulundu. Seminer sonunda umreciler topluca aşı oldular.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.