Suriyeliler Kayıt Altına Alınacak

Düzce Valiliği Göç İdaresi Müdürlüğünden yapılan açıklamada kayıt altına alınmamış Suriyelilere acil sağlık hizmetleri hariç olmak üzere sağlık, eğitim, sosyal yardım gibi hizmetler verilmeyeceği bildirildi.Göç İdaresi Müdürlüğünden...

Suriyeliler Kayıt Altına Alınacak

banner390
Düzce Valiliği Göç İdaresi Müdürlüğünden yapılan açıklamada kayıt altına alınmamış Suriyelilere acil sağlık hizmetleri hariç olmak üzere sağlık, eğitim, sosyal yardım gibi hizmetler verilmeyeceği bildirildi.

Göç İdaresi Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Ülkemizde bulunan ve henüz kayıt altına alınmamış Suriyelilerin kayıt altına alınması amacıyla bazı tedbirler alınmıştır. Konu ile ilgili olarak yabancıların ve toplumun bilgilendirilmesi hedeflenmekte olup, gerekli sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliğine gidilecektir. Düzce’de bulunan bahse konu yabancıların hizmet almak üzere iletişim kurdukları kamu kurum ve kuruluşları, sosyal yarımlaşma ve dayanışma vakıfları, belediyeler, muhtarlıklar gibi birimlere müracaat eden veya bu kurumlar tarafından tespit edilenlerden kayıt işlemlerini tamamlamadıkları anlaşılanlar, emniyet birimleriyle irtibata geçilerek kolluk refakatinde kayıt merkezi olan İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne götürüleceklerdir. Ayrıca kayıt işlemlerini tamamlamayan Suriyelilere acil sağlık hizmetleri hariç olmak üzere sağlık, eğitim, sosyal yardım gibi hizmetler verilmeyecektir” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.