banner414
24 Ekim 2014 Cuma 10:36
27 Okunma
Türkiye’de Bir İlk Düzce Denetimli Serbestlik Yaptı
Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün “Hayata bir notada bizden” projesi kapsamında Denetimli serbestlikten faydalananlar konser verdi. Türkiye’de ilk defa yapılan organizasyonu izlemeye gelenler Denetimli serbestlikten faydalananların söyledikleri sanat müziği ve türkülerle kendilerinden geçti.

Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından ceza uygulanan kişiler ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin oluşturduğu 24 kişilik koro Düzce Adalet Sarayı konferans salonunda Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celaleddin Şimşek, Denetimli Serbestlikten Sorumlu Savcı Serkan Özgen, Düzce Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Arslan, Düzce Barosu Başkanı Ali Dilber ile Düzce’de görev yapan resmi kurum ve kuruluşların müdürleri ile denetimli serbestlikten yararlananların aileleri katıldığı mini bir konser düzenledi. 15 Denetimli Serbestlikten faydalanan kişi ile 10 Denetimli Serbestlik Müdürülüğü personelinin oluşturduğu koro izleyenlere 16 sanat müziği eseri ile 10 Türk Halk Müziği eserini seslendirdi.

“Hayata bir notada bizde” projesinin amacı ise Bireylerin müzikle tanışması, grup içinde yer alması, hayata farklı bakış açısı elde ettirmek olarak hayata geçirildi. Proje kapsamında şarkılar ve türküler söyleyen koro üyeleri 4 Aylık çalışmanın ardından seslendirdiği birbirinden güzel eserlere izleyenlerde alkışlarıyla ve mırıldanarak eşlik etti.

Programın sonunda ise projeye destek veren kurum ve kuruluşların yönetici ve temsilcilerine plaketler verildi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64