banner417
banner425
20 Ekim 2014 Pazartesi 13:38
20 Okunma
Chp Edirne İl Teşkilatı, Edirne Adliyesi’ne Siyah Çelenk Bıraktı
banner416
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Teşkilatı, 17 Aralık soruşturmasında alınan takipsizlik kararlarını protesto etmek amacıyla Edirne Adliyesi’ne siyah çelenk bıraktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Oktay Bozkurt başta olmak üzere yaklaşık 50 kişilik partili grubu Edirne Adliyesi önüne gelerek, takipsizlik kararlarını protesto etmek için adliye önüne siyah çelenk bıraktı. Bozkurt, konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, alınan takipsizlik kararının demokrasiye ve güçler ayrılığına vurulmuş bir darbe olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, 17-25 Aralık davasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın almış olduğu takipsizlik kararını protesto etmek için toplandıklarını belirterek, "Hepimizin bildiği gibi yürütme, yargı ve yasama demokrasinin, hukuk devletinin olmazsa olmazıdır. Bugünkü iktidar yargıyı da kontrol altına alarak yasama, yürütme ve yargıyı kendi yapmak istemektedir. Yargı kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır. İstanbul Başsavcılığı’nın almış olduğu karar, sadece suçları temizlemektir. Herkese bir gün adalet lazım olacaktır. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi 17 ve 25 Aralık hırsızlık haftası olmalıdır. Bütün hırsızlar bir araya gelerek bu haftayı kutlasın. Sayın Bülent Arınç’ın da dediği gibi keser döner sap döner, gün gelir hesap döner" dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426