Edesob Başkanı Emin İnağ: "selden Esnaf Yara Aldı"

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Emin İnağ, Meriç ve Tunca Nehirleri’nin debilerinin artması dolayısıyla nehir kenarındaki işletmelerin maddi manevi zarara uğradığını ve Edirne turizmin yara aldığını söyledi.Her taşkının...

Edesob Başkanı Emin İnağ:

banner390
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Emin İnağ, Meriç ve Tunca Nehirleri’nin debilerinin artması dolayısıyla nehir kenarındaki işletmelerin maddi manevi zarara uğradığını ve Edirne turizmin yara aldığını söyledi.

Her taşkının esnafa derin yaralar açtığını anlatan İnağ, nehir kıyısında bulunan işletmelerin hafta sonunu kapalı geçirdiğini maddi kayıplarının fazla olduğunu dile getirdi. Nehir kenarında bulunan mesire yerlerinin selle birlikte büyük zarar gördüğünü, aynı zamanda kahvaltı yerlerinin, restoranların ve eğlence mekanlarının da ciddi zarara uğradığını vurgulayan İnağ, devlet büyüklerinin nehir taşkınlarına bir çözüm bulması gerektiğini ifade etti.

Nehir taşkınlarının Pazarkule Sınır Kapısı’na etki etmesi nedeniyle bir çok turistin Edirne’ye gelemediğini açıklayan İnağ, "Sınır kapısının hafta sonu kapalı olması Edirne esnafına ekonomisine kötü yansıdı" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.