Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz: "tarım Arazileri Zarar Gördü"

Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Tunca ve Meriç nehirlerinin debilerinin artması sonucu bir çok ekili tarım arazisinin ve hasadı gerçekleşmemiş bir çok mısır tarlasının zarar gördüğünü açıkladı.Taşkının Edirne’nin...

Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz:

banner390
Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Tunca ve Meriç nehirlerinin debilerinin artması sonucu bir çok ekili tarım arazisinin ve hasadı gerçekleşmemiş bir çok mısır tarlasının zarar gördüğünü açıkladı.

Taşkının Edirne’nin bir çok tarım arazisini sular altında bıraktığını belirten Yorulmaz, yağışların hafta sonunu kadar devam etmesi durumunda tekrar nehirlerin debilerinin yükseleceğini ve tarım arazilerinin tekrar sular altında kalarak zarar görebileceğini vurguladı.

Yağışların fazla olması halinde nehir kıyılarında bulunan arazilerin çok tahrip olacağını anlatan Yorulmaz, "Daha hasadı yapılmamış mısır tarlalarımız bulunmakta. Nehir kıyılarında bulunan mısır tarlaları sular altında kalarak zarara uğradı. Bazı çiftçilerimiz mağdur oldu. Sadece mısır tarlaları zarara uğramadı bazı buğday ekili araziler de sular altında kaldı. Kısacası ekili ve ekili olmayan tarım arazileri taşkından zarar gördü" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.