banner417
banner425
09 Aralık 2014 Salı 09:28
50 Okunma
Edirne’de Ücretsiz El Sanatları Kursu Açılıyor
banner416
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce kaybolmaya yüz tutan geleneksel el sanatlarının yok olmasını önlemek, kültür ve sanat sevgisinin yayılmasını temin etmek amacıyla Deveci Han Kültür Merkezi’nde farklı branşlarda el sanatları kursu açılacak.

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, açılacak olan kurslarda aslına uygun olarak elemanlar ve ustalar yetiştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamanın amaçlandığı belirtildi. 2015 Yılı Yaygın Kültür Eğitim Faaliyetleri Planı çerçevesinde Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde Türk Süsleme Sanatı ve Geleneksel El Sanatları Edirnekari, Dekoratif Ahşap Süsleme, Minyatür ve Ebru Kursları açılacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada esasına uygun olarak yürütülen kurslarda başarılı olan kursiyerlere kurs bitirme belgesi verileceği bildirilirken, geleneksel el sanatları kurslarına kayıt başvurularının 27 Kasım tarihinde başlayarak, 31 Aralık tarihine kadar devam edeceği kaydedildi.

Ayrıca ücretsiz olarak yapılacak kurslara katılmak isteyenlerin 1 adet nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf ve katılmak istedikleri kursu belirten dilekçeleri ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Deveci Han Kültür Merkezi’ne şahsen başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426