banner417
banner425
10 Kasım 2014 Pazartesi 17:02
50 Okunma
Edirneli Öğrenciler Selanik’te Ata’yı Ziyaret Etti
banner416
Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nden (EYBAL) 4 öğretmen ve 4 öğrenci, ’Gençliğin Avrupa Toplumu’ isimli Comenius projesi kapsamında gittikleri Yunanistan’da Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti.

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri, kısa adı YES (Youngster European Society) olan ve gençlerin Avrupa toplumundaki yerini yine gençlerle birlikte inceleyen projenin, Yunanistan’ın Kalamata şehrinde çalışmalarına katılmak üzere Edirne’den, Yunanistan’a gitti. Geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirilen ziyarete Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ekrem Uygur, İngilizce öğretmeni Olcay Dal, Biyoloji Öğretmeni Özgür Sevgi ve Tarih Öğretmeni Ergül Güler ile öğrenciler M. Akif Gürlek, Ceyda Atilla, Fulya Erdinçler ve Kaan Özçetin katıldı.

Çalışma toplantısına aynı zamanda proje ortakları olan Yunanistan’dan 3’üncü Geniko Lykeio Kalamatas Lisesi, Litvanya’dan Siauilai Ortaokulu ve de Bulgaristan’dan Prof Dr. Assen Zlatorov Yabancı Diller Lisesi okulları katılırken Yıldırım Beyazıd Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri çalışma ziyareti sırasında Kalamata kentinde belediye başkanını ziyaret edip Türk kültürünü tanıtan hediyeler sundu.

Öte yandan çalışmalar sonunda Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi proje ekibi ziyaret dönüşünde, Selanik’te büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi de ziyaret etme imkanı buldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426