Keşan’da Jandarma Trafik, Kış Lastiği Konusunda Uyardı

Edirne’nin Keşan ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ekiplerince Enez-Keşan Karayolunda yapılan 2 ayrı uygulamada, özellikle ticari ve yolcu taşımacılığı yapan araçların sürücüleri kış lastiği konusunda...

Keşan’da Jandarma Trafik, Kış Lastiği Konusunda Uyardı

banner390
Edirne’nin Keşan ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ekiplerince Enez-Keşan Karayolunda yapılan 2 ayrı uygulamada, özellikle ticari ve yolcu taşımacılığı yapan araçların sürücüleri kış lastiği konusunda uyarıldı.

1 Aralık 2014 tarihi itibariyle uygulamaya başlanan şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu ile ilgili Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ekiplerince Enez-Keşan Karayolu’nda Kılıçköy ve Enez’e bağlı Sultaniçe Köyü yol ayrımlarında denetim yapıldı. Yapılan denetimlerde jandarma ekipleri, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda uygulamaya konan kış lastiği zorunluluğunu hatırlatarak, uyarılarda bulunurken, kurala uymayanlara para cezası uygulanacağı yönünde bilgiler verdi.

Yapılan uygulamanın cezadan çok halkı bilgilendirmek adına olduğu belirten yetkililer, kurallara uymayan araç sürücülerine yapılacak olan diğer denetimlerde cezai işlem uygulayacaklarını da vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.