Başarı Budur!

Başarı Koleji’nin TEOG Yerleştirme Başarısı

Başarı Budur!

banner390

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında birinci ve ikinci dönem girdiği Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Coşar: “Başarı Koleji olarak okulumuz önceki yıllarda olduğu gibi yine tüm öğrencilerimizin ortalaması ile başarı elde etmiştir. Geçen yıl ki Fen Lisesine yerleşen öğrenci sayımıza istinaden bu yıl da 22 öğrenci ile başarı oranımızı devam ettirmiş bulunmaktayız. Ayrıca 22 öğrencimizin 5 tanesi Konya’daki Fen Liselerine 1 tanesi Mersin Fen Lisesi ve 1 öğrencimiz Aksaray Fen Lisesine yerleşmiş olup yine bu alanda büyük bir başarıya imza atmış bulunuyoruz. Sonuçlara göre 22 öğrencimiz Fen Lisesini, 45 öğrencimiz Anadolu Lisesini, 2 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesini, 1 öğrencimiz Mes. ve Tek. Anadolu Lisesini ve 4 öğrencimiz Anadolu İmam Hatip Liselerini kazanmıştır.
Tüm öğrencilerimizin yerleştirme puan ortalaması YEP 451.404 'dür.
Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize, onları hiç bir zaman yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yasin Ünlütürk - 4 ay önce
Oğlumun yetişkinliğe adım attığı dönemde üzerinize aldığınız sorumlulukların bilinci içerisindeyim.Biliyorum ki bir insan kolay yetişmiyor, ilmik ilmik dokumak gerekiyor her karesini, her satırını ince ince dokumak, şekillendirmek… Emek harcamak gerekiyor.Teorinin yanında pratiği de eğitim anlayışı olarak belirlemiş olan okulumuzun her geçen gün daha iyi bir eğitim sunma çabasının karşılığını çocuklarımızda başarılarıyla taçlandırdı.Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren, her alanda onlara rehber olan ve çocuklarımızın başarılarında ve başarısızlıklarinda her anında yanında olan ögretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.Okulumuzun gelecek donemlerinde basarili olması dilegiyle .Selamlar