Başarı Koleji TEOG’da büyük bir başarıya imza attı

Başarı Koleji TEOG’da büyük bir başarıya imza attı

Başarı  Koleji  TEOG’da büyük bir  başarıya  imza attı

banner390
Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yerleştirme sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlar neticesinde Başarı Koleji büyük bir başarıya imza attı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Coşar, "Başarı Koleji olarak okulumuz önceki yıllarda olduğu gibi yine tüm öğrencilerimizin ortalaması ile büyük bir başarı elde etmiştir. Geçen yıl ki Fen Lisesine yerleşen öğrenci sayımızı bu yıl 34 öğrenciye çıkararak başarımızı önceki yıllara göre artırarak devam ettirmiş bulunmaktayız.

Ayrıca 34 öğrencimizin 6 tanesi Konya Meram Fen Lisesine yerleşmiş olup yine bu alanda büyük bir rekora imza atmış bulunuyoruz. Sonuçlara göre 34 öğrencimiz Fen Lisesini, 50 öğrencimiz Anadolu Lisesini, 1 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesini, 5 öğrencimiz Mes. ve Tek. Anadolu Lisesini ve 5 öğrencimiz Anadolu İmam Hatip Liselerini kazanmıştır.

Okulumuz, yerleştirmelerde 95 öğrencimizin tamamı okullara girerek %100 yerleştirme başarısı elde etmiştir. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize, onları hiç bir zaman yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ziya hotamışlı - 1 yıl önce
emeği geçen öğretmen,veli, idareci ve sevgili öğrencilerimizi kutlar nice daha güzel başarılar dilerim.