banner417
banner425
12 Mayıs 2016 Perşembe 19:26
697 Okunma
Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasının Finali Büyük Heyecana Sahne Oldu
banner416

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Gümrah, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Final programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, bu tür yarışmaların öğrencilerin başarısından çok toplum karşında sorumluluk alarak kendilerini ifade edebilmeleri açısından önemli ve kıymetli olduğunu söyledi.  İl Müdürü Sultanoğlu, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız sosyal bir faaliyetlerdeki temel amacımız çocuklarımızı sahneye çıkartıp topluluk karşısında kendilerini ifade etmelerine imkan sağlamaktır. Bu itibarla yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tek tek tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

İki bölge olarak düzenlenen yarışmada, Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinden 18, merkez ve Ayrancı ile Kazım Karabekir’den 36 okulun kıyasıya yarıştığı ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanan yarı final sonrasında 6 ortaokul finale çıkmaya hak kazandı.

Final yarışmasına,  Başarı Ortaokulu,  Bifa Ortaokulu, Ermenek Cumhuriyet Ortaokulu, Durmuş Ali Gülcan Ortaokulu, Karaman İmam Hatip Ortaokulu ve Sarıveliler Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu katıldı.

Son soruya kadar başa baş bir mücadelenin sergilendiği yarışma sonucunda,  Başarı Ortaokulu tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Karaman İmam Hatip Ortaokulu ikinci olurken kalan dört okul üçüncülük mücadelesi verdi. Bu okullara sorulan yedek sorular neticesinde Bifa Ortaokulu üçüncü olmaya hak kazandı.

Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Gümrah ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık tarafından verildi.

Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
 

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426