Bu Okulda Öğrenmek Şimdi Daha Keyifli!

Farkında olmadan öğrenmek, hatta öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek!

Bu Okulda Öğrenmek Şimdi Daha Keyifli!

banner390
Akçaşehir İlkokulu Projesi
İlgili Galeriye Git
Akçaşehir’de bir eğitim gönüllüsü, güzel işlerin mimarı, yaptığı pek çok ilklerle eğitim camiasının Çalıkuşusu O…
Akçaşehir İlköğretim Okulu Müdürü Tuba Uysal Özcan, yine bir ilke imza atarak öğrencilerin görsel hafızasını canlı tutacak bir projeye imza attı. Hem okul merdivenleri renklendi, hem de öğrenmek bu sayede daha keyifli hale geldi. 

Okul merdivenlerinin basamaklarında İngilizce ve Matematik paylaşımları, farkında olmadan öğrenmek, hatta öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için iyi bir fırsat olarak değerlendiren Tuba Uysal Özcan, öğrencilerin eğitim öğretim dünyasını kolaylaştırıp eğlenceli hale getirmeyi amaçlaması bir kez daha takdirle karşılandı. Öğretmen kadrosu ile takım çalışmasında gösterdiği başarılar ile adından söz ettiren Özcan, bu kutsal mesleği layıkıyla yapanlardan…

Öğretmen camiası arasında kabul gören projenin önümüzdeki günlerde başka okullarda da yaygınlaşması bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ADNAN_1 - 3 yıl önce
sayın müdür ünitelendirilmiş yıllık planı acaba en son ne zaman inceledi? 2005ten beri uygulanan ve odak noktası 'yapılandırılmacılık' olan programda çarpım tablosu ezberletilmez... selamlar.
Avatar
tubiş70 - 3 yıl önce
yaptığınız yorumdan meslektaşım olduğunuzu anladığım değerli Adnan bey öncelikle müdür koltuğunda eskiyen bir yönetici olmadığımı belirtmek isterim. ayrıca değişiklikleri günlük olarak takip etmekteyim. keşke sizde ön yargılarınızdan arınarak bakabilseydiniz de orada sadece çarpım tablosu(eski zihniyetle kerrat cetveli)olmadığını görebilseydiniz. özellikle küçük sınıfların en çok karıştırdığı çarpma sonuçlarının alındığına dikkat edebilseydiniz.ve keşke bir meslektaşınızı alkışlamak size bu kadar zor gelmeseydi. saygılarımla...
Avatar
ADNAN_1 - 3 yıl önce @tubiş70
merhaba tubiş70 hanım. okulunuzda ilgili çarpma işlemlerinde çocukları durdurup sorduğumuzda "neden 7x8=56'dır?" acaba olayın temeli yani ritmik yaparak mı cevap verecekler yoksa "bilmem, basamaklarda öyle yazıyordu, oradan öyle öğrendim" diyecekler. bilirsiniz ki yapılandırmacılıkta öğrenci bilgiyi kendisi yapılandırır. burada öğrencilerin hangi bilgiyi hangi önceki bilgileri ile bağlantı kurarak oluşturdu? bir de şu cümlenizin doğru yazımı "keşke siz de" olacak. ayrıca yorum sistemi büyük harfe izin vermedi, bu yüzden cümle başlangıçları küçük harfle oldu. selamlar.