Dedeler Okulda!

Bu lise eğitimde fark yaratıyor!

Dedeler Okulda!

banner390
Sudurağı Lisesi eğitimde fark yaratıyor
İlgili Galeriye Git
Sudurağı Çok Programlı Lisesi farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Öğrenciler tarih derslerini, yeri geldiğince, yaşayan canlı kaynaklardan dinleyerek öğreniyorlar. Okul müdürü Recep GEDİKLİ ve tarih öğretmeni Hatice YAPICIOĞLU tarafından yapılan faaliyette, Kasaba sakinlerinden  82 yaşındaki  Hasan Polat ve 88 yaşındaki Mehmet Coşkun, görüp yaşadıklarını tarih derslerinde gençlere aktarıyor. Gençlerin dikkatle dinledikleri  yaşayan çınarlar: ’’Gençlerin bu ülkenin ne zorluklar altında kurulduğunu, hangi badirelerden geçtiğini ve bugünlere  nasıl  gelindiğini  mutlaka bilmesi gerekir.Tarihini,geçmişini bilmeyen bir gençlik, geleceğini sağlam temeller üzerine kuramaz.Bizler zamanında çok yokluk gördük,çok sıkıntılar çektik,şimdiki gençler çok şanslı,Allah’a çok şükür her imkanları var.Bunların kıymetini iyi bilsinler’’ dediler.Derslerde gençlerle, Sudurağı kasabasının nasıl kurulduğu, geçmişi, kıtlık ve yoksulluk yılları, ezanların Türkçe okutulduğu yıllar, kültürel değişim, imkanların artması ,ve okumanın önemi üzerine söyleşi yapıldı.Öğrencilerin dikkatle dinlediği ders öğrencilerin teşekkür etmesi ve dedelerinin ellerini öpmesiyle sona erdi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eğitimci - 3 yıl önce
sudurağı lisesinin son günlerde yapılan çalışmalarla sıkça haberlerini duyuyoruz. çalışnalara helal olsun. emek vermeden nesil yetişmiyor.
Avatar
aziz - 3 yıl önce
güzel bir fikir, etkili bir etkinlik. acizane bi tavsiyem dinlediğiniz bu insanları kayda alın. 50 yıl sonra müthiş bir tarih çıkar karşınıza.
Avatar
ahmet - 3 yıl önce
cok guzel dusunulmus fakat merak ediyorum hangi tarihi anlattiklarini suduraginin mi yoksa turkiyenin tarihinimi biraz realist olalim arkadaslar.
Avatar
muallim - 3 yıl önce @ahmet
ahmet kardeş sudurağının kuruluşunu,oluşumunu anlattılar.tarih illada türkiyenin tarihi mi olmalı.çocuk kendi yaşadığı yerin geçmişini bilmeyecek mi....ayrıca tarih kitaplarının içeriğide doğruluğu da tartışılır...
Avatar
aziz - 3 yıl önce
ahmet kardeş elbette kastımız sudurağı tarihi... ama yelpaze genişletilebilirse karaman, dahada genişletilirse türkiye tarihi neden olmasın.