EN İYİ DENETÇİ TÜKETİCİNİN KENDİSİDİR

İlde öğrencilerin gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmak ve gıda güvenliği bilinci oluşturmak amacı ile İl Müdürlüğü tarafından ”En İyi Denetçi Tüketicinin Kendisidir” konulu eğitim projesi 16 Mart 2015 tarihinde 100. Yıl Ortaokulunda yapılan eğitimle başladı.

 EN İYİ DENETÇİ TÜKETİCİNİN KENDİSİDİR

banner390
Eğitim toplantısına İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Fatih Ayaz, şube personeli, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Eğitimde Veteriner Hekim M. Fikri Boyacioğlu Güvenilir Gıda konulu sunumunda öğrencilere gıda alışverişlerinde satın alınan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler ve ALO GIDA 174 ihbar ve şikayet hattı  hakkında bilgiler verdi.
Eğitim projesi başlangıç olarak İl merkezinde bulunan ortaokullarda her okulda en az bir sınıfta olmak üzere planlandı. “En İyi Denetçi Tüketicinin Kendisidir” projesi ile gıda güvenliği bilincinin geliştirilmesi için; gıdada güvenlik kavramının üretimden tüketime kadar olan süreçte tüm toplum tarafından benimsenmesi, insan ve toplum sağlığının korunmasına katkıda bulunarak gıda güvenliğinin gündemde tutulması, yaygınlaştırılması, tüketicilerin güvenli ürün ve hizmetleri talep etmesinin sağlanması hedeflenmektedir.
İl Müdürlüğü olarak Gıda güvenliğinin temel ilkelerini okullardan başlayarak tüm öğrencilerde güvenilir gıda bilinci oluşturmak bunu tüm tüketicilere anlatmak, öğretmeye çalışmak öncelikli hedef olup, çalışmalar bu doğrultuda devam edecektir.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.