En iyi denetçi tüketicinin kendisidir

Karaman’da gıda güvenliğinin sağlanmasında toplum bilinci oluşturulması amacıyla İlimizde bulunan anaokulu, ilköğretim ve orta öğretim okullarındaki öğrencilere eğitimler verilmektedir.

En iyi denetçi tüketicinin kendisidir

banner390

 İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin, İl Müdürlüğü olarak Karaman’da gıda güvenliğinin sağlanması ve halkımızın güvenilir gıda tüketmesi için özverili bir şekilde çalıştıklarını belirterek; bu bağlamda ilimiz öğrencilerinde gıda güvenliği bilincinin oluşturulması için "En iyi denetçi tüketicinin kendisidir" konulu eğitim projesini yürütttüklerini ifade etti. İl Müdürü Keskin; “Eğitim çalışmalarımızda bu güne kadar yaklaşık bin öğrencimize eğitim verilmiştir. 2015-2016 eğitm ve öğretim yılı içerisinde ilk eğitimlerimiz 75. Yıl Ortaokulu ve Yunus Emre Kreşinde  yapılmıştır.

Eğitim projemiz ile öğrencilerimizde gıda güvenliği bilincinin geliştirilmesi, gıdada güvenlik kavramının üretimden tüketime kadar olan süreçte tüm toplum tarafından benimsenmesi, insan ve toplum sağlığının korunmasına katkıda bulunarak gıda güvenliğinin gündemde tutulması, yaygınlaştırılması, tüketicilerin güvenli ürün ve hizmetleri talep etmesinin sağlanması hedeflemektedir.

Gıda güvenliğinin temel ilkelerini küçük yaşlardan itibaren okullardan başlayarak tüm tüketicilere anlatmak, öğretmeye çalışmak öncelikli hedefimiz olacaktır. Unutulmamalıdır ki bilinçli tüketici ülkemiz ticaret ve sanayisinin gelişmesi için gereklidir. Bilinçli tüketici, mal ve hizmet sağlayan kişi ve kuruluşları bir nevi denetimden geçirerek nitelikli malların üretilmesine katkıda bulunmaktadır” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.