GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ !

GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ YILSONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ !

banner390
  Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür vekili Aydın Söğütoğlu, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Emniyet personeli ve okul müdürleri katıldı. 
Toplantı da Karaman genelinde ki okullarda 2014-2015 yılı  değerlendirilmesi ve önümüzdeki yıl  için alınacak güvenlik tedbirler ile ilgili değerlendirme yapıldı. 

Karaman Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür vekili Aydın Söğütoğlu da Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi kapsamındaki toplantıya katılımlardan dolayı teşekkür ederek ''Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Karaman ilinde bulunmakla diğer illere göre daha şanslıyız. Gençlerde büyük bir sıkıntı olan uyuşturucuyla ilgili ülkemiz genelinde özellikle okullarda tedbirleri geliştirmek amacıyla; polis başmüfettişlerimizin eğitim öğretim döneminin son aylarında toplantı yapmışlardır. Dışarıdan bakan bir gözle eksiklerimizi gidereceğiz. Eğer bir hatamız varsa arayın bununla ilgili hatalarımızı giderelim. 24 saat hizmet veren bir kurum olduğumuz için personelimize eksik kalmasını da hoş görmenizi istiyoruz ama yinede bir ihtiyacınız sorununuz olduğun da muhakkak bildirin. Orada yoğun tedbirler alalım. Uyuşturucuyla ilgili bilgiler hususunda okulların çevrelerindeki parklarda uyuşturucu kullanıldığı okul müdürlerinden ihbarlar geldi. Türkiye de 11 ilimizde faaliyet gösteren Narkotimler için kendimizce bir ekip oluşturduk. Bize bildirilen yerlerle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Rakamları yanlış hatırlamıyorsam 10-12 kişi okulların yakınlarında olmasa da 500 metrelik park alanlarında uyuşturucu kullanan şahısları yakaladık ve haklarında gerekli işlemler yapılıyor. Bu konu ile ilgili sizden özellikle destek bekliyorum. Bu çocuklar hepimizin çocuğu. Biz bu konuyu gerçekten araştırıyoruz. Okul çevresinde polis arkadaşlarımız bulunuyor. Biz bunu kendimiz denetliyoruz. Okullara giriş çıkış saatlerinde merkezden biz denetlememizi yapıyoruz. Eğer bir hatamız varsa nöbetçi öğretmen arkadaşların bunu bize hatırlatmasını istiyoruz. '' dedi.

Kaynak: Karamangundem Haber Merkezi
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.