banner417
banner425
18 Ekim 2014 Cumartesi 12:49
110 Okunma
İlkokul Öğrencileri Sandık Başına Gitti
banner416
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 75. Yıl İlkokulu öğrencileri sandık başına giderek sınıf başkanı ve başkan yardımcısını seçti.

75. Yıl İlkokulu’nda öğrenciler arasında başkanlık ve başkan yardımcılığı için gerçeği aratmayan bir seçim atmosferi yaşandı. 75. Yıl İlkokulu Öğretmeni Erdoğan Yıldırım; bugünün çocuklarının yarının cumhurbaşkanları, başbakanları, milletvekilleri olacağını söyledi. Erdoğan, "İstedik ki bu bilinci çocuklarımız daha küçük yaşlarda kazansınlar. Bu amaçla sınıf başkanı ve başkan yardımcısı için yapılacak olan seçim çalışmasını gerçeğe en uygun şekliyle yapmak için kolları sıvadık ve gerçek bir seçim atmosferi oluşturmaya çalıştık. Özellikle cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümüne yakın bir zamana denk getirmeyi hedefledik. Umuyoruz ki yaptığımız çalışma demokrasi kültürümüzün gelişmesinde küçük de olsa katkısı olmuştur’’ dedi.

Çocukların seçim konuşmaları yapması, seçim salonu, sandığının ve oy kullanma kabininin kullanılması ve oy pusulalarının gerçeğini aratmadığı seçimin sonunda seçilen başkan ve başkan yardımcısına mazbatalarını yine sınıf öğretmeni Erdoğan Yıldırım verdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426