İspanya Yolcusu

Temizel-Ünlü Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi İspanya Yolcusu

İspanya Yolcusu

banner390
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları “Web Tabanlı Temel Meslek Eğitimi” adlı LDV Projesi kapsamında Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İspanya’ya gidiyor.
    Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ekibi İspanya proje toplantısı öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy’u ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Şube Müdürü M.Akif Duman ve Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Biriminden Ramazan Arslan’ın da katıldığı ziyarette Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Nurettin Doğan; “Projemiz mesleki eğitim kurumlarına, öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Projemizin koordinatörü Karaman Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ortaklarımız ise Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Antalya Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Almanya’dan South East Training Academy GmbH (SETA) ve Augsburg Bershule, İspanya’dan Fase NET’tir. Proje kapsamında Web Tabanlı Temel Mesleki Eğitim konusunda İspanya’da uygulanmakta olan yenilikçi yaklaşımları görme ve bu iyi uygulamaları ilimize transfer etme şansına sahip olacağız. Bu kapsamda 10 kişilik proje heyetimiz 30 Ocak-6 Şubat 2012 tarihleri arasında İspanya’da gerçekleştirilecek olan proje toplantısına katılacaktır.”  dedi.
    Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ekibini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy yaptığı açıklamada; “Çağımızda bilgi teknolojileri hızla ilerlemekte, eğitimde yeni fırsatlar ortaya çıkarmaktadır.  Bu gelişmeleri yakından takip edebilmeli ve eğitim sistemimize aktarabilmeliyiz. Projeler vasıtası ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz AB üyesi ülkelerde endüstride kullanılan ileri teknolojileri yerinde görme ve inceleme fırsatı bulmakta, projelerden elde edilen deneyimler ile daha donanımlı hale gelmektedirler. Aynı zamanda ülkeler arasında hoşgörü ortamının gelişmesine katkıda bulunmaktadırlar. Okulumuzu göstermiş oldukları başarılı proje çalışmalarından dolayı kutluyor, bu başarının bütün okul ve kurumlarımıza örnek teşkil etmesini diliyorum.”dedi.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.