İŞTE SENDİKA İŞTE YETKİ İŞTE FARK

KMÜ Eğitim-Bir-Sen temsilcisi Cahit Suci KMÜ personeli için yapılan promosyon ile ilgili basın açıklaması yaptı.

İŞTE SENDİKA İŞTE YETKİ İŞTE FARK

banner390
Cahit Suci yaptığı açıklama da;‘’Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Banka Promosyon Komisyonu yetkili sendika üyesi olarak üyelerimizden aldığımız taleplerin yansıtılmasıyla hazırlanan şartname çerçevesinde 19.02.2015 tarihinde yapılan banka özendirmesi (Promosyon) ihalesi başarıyla sonuçlanmıştır. KMÜ Eğitim-Bir-Sen temsilcisi ve yetkili sendika üyesi olarak komisyon başkanı Sayın Genel Sekreter Ahmet TÜFEKÇİ, Strateji Daire Başkanı Vedat ERDOĞAN, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hidayet Akman ve üye Lütfüllah Serin’e sundukları değer ki katkılardan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Komisyon başkanı ve üyeler  üniversite personelimizin en azami düzeyde banka promosyonundan yararlanabilmeleri için bir irade ortaya koymuşladır. Kendilerine medyunu şükranız. Üyelerimiz adına kendilerine kamuoyu huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. 
Sorumlu ve çözüme endeksli sendikal anlayışımız doğrultusunda sunduğumuz katkılarla yapılabileceğin en iyisi yapılmıştır. Bu promosyon anlaşmasının başta üyelerimiz olmak üzere bütün üniversite personeline hayırlı olmasını temenni ediyorum. 
Yapılan açık ihalede tek seferde 1360 TL teklif veren Garanti Bankası ihaleyi kazanmıştır. Ziraat Bankası 1350TL tekliften sonra ihaleden çekilmiştir. Açık ihale yapılması yönündeki kararlılığımız teklif miktarının 1360TL’ye ulaşmasını sağlamıştır. Eğitim-Bir-Sen farkını bir kez daha ortaya koymuştur. Şartname hükümlerinin yerine getirilmesinin takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın’’  diyerek elde edilen kazanımlardan bazılarını paylaştı.
1- Tek seferde kişi başı 1360 TL alınması
2- Giden personelden para kesilmemesi ve gelen personele promosyon ödenmesi
3- İnternet bankacılığından yapılan işlemlerden EFT ücretinin alınmaması
4- Yerleşkeye bir ATM kurulması
5- Günlük nakit çekim limitinin 2000TL olması
Sonuç olarak başarılı bir ihale gerçekleştirilmiştir. Hayırlı olsun.
Cahit SUCİ
KMÜ Eğitim-Bir-Sen Temsilcisi

Bu anlaşmadan sonra gözler Milli Eğitimde çalışanların promosyonu merak konusu. Eğitim çalışanları dört gözle iptal olan promosyon anlaşmasını bekliyor.  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şair eşref - 2 yıl önce
keşke hükümetle pazarlığı ahmet gündoğdunun yerine cahit bey yapsaymış..maşallah pazarlıkta çok ustaymış.2014-2015 yılları heba olmazdıi değil mi amma...
Avatar
kmu - 2 yıl önce
i̇dari personelin sorunlarının çözülmesi bekliyoruz farkınızı o zaman görelim
Avatar
fuatavni - 2 yıl önce
Cahit bey
1-bankalarin zaten verecek olduğu teklifi kendi basarinizmis gibi göstermemiz komik olmuş
2-İdari personel sorunlarının çözümüyle alakalı ne yapacanızı merak ediyor
3-Sinavlarda kendiniz görev alırken kendi personelinize görev yazıyormusunuz acaba
4- Kalmadınız halde 50 saat mesai ücreti aldığınız söyleniyor bu sekildemi memurun haklarini savunacaksiniz bunlarla alakalıda bir basın açıklaması yaparsanız çok seviniriz
Avatar
Yalannnnn.... - 2 yıl önce @şair eşref
ne zamandan beridir ki ihale şartnameleri sendikalar tarafından hazırlanır oldu. işte sendika işte yetki işte farktan kastınız nedir. şu ihalede taş üstüne taş koydunuz mu . gel sende şuraya otur denildi oturdun geldin başarısız bir ihale komisyonu olsaydı başarısızlığı da böyle hemen üzerinize alabilecek miydiniz. reklam yapmıyorsunuz aksine sendikanızı küçültüyorsunuz çünkü üniversitede kimin ne yaptığını ne yapmadığını herkes biliyor. taş yerinde ağırdır her yere hoplayıp zıplamak size zarar verir.
Avatar
fuatavni - 2 yıl önce
Cahit bey
1-Bankalarin zaten verecek olduğu teklifi kendi basarinizmis gibi göstermeniz komik olmuş
2-İdari personel sorunlarının çözümüyle alakalı ne yapacanızı merak ediyoruz
3-Sinavlarda kendiniz görev alırken kendi personelinize görev yazıyormusunuz acaba
4- Kalmadınız halde 50 saat mesai ücreti aldığınız söyleniyor bu sekildemi memurun haklarini savunacaksiniz bunlarla alakalıda bir basın açıklaması yaparsanız çok seviniriz
Avatar
aziz - 2 yıl önce
yahu milli eğitimde niye böyle olmuyor bu iş. bize gelince nafaka gibi para... bu fiyatın yarısını, 3 yılda altı aylık periyotlarla... bu işte bi i... lik var ama anlamadım.
Avatar
Paracı öğretmen - 2 yıl önce
cahit bey, sana zahmet birde gelip milli eğitimin pazarlığını yapar mısın. bizimkilerin becereceği yok :))
Avatar
keşke - 2 yıl önce
keşke genel başkanınınız ahmet gündoğdunun çözülme ve dağılma sürecinde akıllık yaparak heyet de görev almak ve toplu şözleşmede memurları 123 tl ve %3+3 e satarak, enflasyon farkı olan %2,79 luk farkı talep dahi etmeyerek, ben size daha fazla hizmet etmek istiyorum beni vekil yapın demek yerine, üniversite teşkilatınızın sizi müdür yapacağız sizi sekreter yapacağız diyerek dekan odalarında personeli toplayarak tehditle üye yapmak yerine, önce 1500 tl den aşağısına imza atmayacağız nutukları atıp üniversite yönetimindeki arkadaşların zaten bu para haram bize gerekmez aylık verilsin diyerek kendisini heder ettiği ve bankaların o paraları vermeyi çoktan gözden çıkardığı ve idarenin zaten zorunlu olarak açık yapmak zorunda olduğu bir ihaleyi kendi başarınız olarak atfetmek yerine, keşke gerçekten üniversite personelinin dertlerini sıkıntılarını dinleseniz, bu adaletsiz düzenden beklentilerini not alarak, cesaret edip yandaş idarecilerinize çıkıp da çözüm önerileri sunabilseniz keşke...