Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı!

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ulusal ve uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı!

KARAMAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TÜBİTAK’TA

Bu yıl 44. düzenlenecek olan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasına Anadolu İmam Hatip Lisesinden Coğrafya ve Matematik dallarından 2 proje bölge finallerinde yarışmaya davet edildi. 
Yarışmaya gönderilen 1118 proje arasından özgünlük, yaratıcılık, bilimsellik, tutarlılık vb kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucu 10/B Sınıfı öğrencilerinden Şükrü Çam ve Remzi Sarıoğlan’ın Coğrafya öğretmeni Mustafa Sarıbaş rehberliğinde hazırladıkları Coğrafya projesi ile 11/D sınıf öğrencilerinden Salih Kurt’un Matematik öğretmeni Orhan Ateş rehberliğinde hazırladığı Matematik projesi 25-29 Mart tarihleri arasında Mersin Üniversitesinde yapılacak olan bölge yarışmalarında Karaman’ı temsil edecek.
Okul Müdürü Mehmet Yalvaç; ülkemizin en prestijli proje yarışmalarından birinde Karaman’ı temsil edecek olan 3 projeden 2’sinin Anadolu İmam Hatip Lisesinden olmasının büyük mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, projeleri hazırlayan öğrencilere ve rehberlik yapan öğretmenlere teşekkür ederek, başarıların devamını diledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mahmut yaşar - 4 yıl önce
bir imam hatipli olarak böyle haberler duyunca çok duygulanıyorum ve mutlu oluyorum.sebep olan ve emeği geçenlerden allah razı olsun.
Avatar
gazalpa - 4 yıl önce
önce düzgün bir biçimde fatihayı okumayı mı öğrenseler