banner417

KARAMAN’DA EVİN OKUL’A YAKINLAŞMASI PROJESİ

Karaman’da “Evin Okul’a Yakınlaşması ve Değişen Anne ve Baba Rolleri” projesi tanıtıldı.

banner444

KARAMAN’DA EVİN OKUL’A YAKINLAŞMASI PROJESİ

Karaman’da “Evin Okul’a Yakınlaşması ve Değişen Anne ve Baba Rolleri” projesi tanıtıldı.

28 Mart 2015 Cumartesi 11:56
436 Okunma
KARAMAN’DA EVİN OKUL’A YAKINLAŞMASI PROJESİ
banner416
Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi; anne babaların çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurmalarına yardımcı olmak, velilerine çocuklarının karşılaşabileceği sorunları anlatmak ve bu sorunlara çözüm üretme noktasında paylaşımda bulunmak, anne babaların çocuklarına istenilen davranış ve alışkanlıkları kazandırabilmelerine katkıda bulunmak gibi amaçlar taşıyan “Evin Okul’a Yakınlaşması ve Değişen Anne ve Baba Rolleri” projesi hakkında velilerini bilgilendirmeye de yönelik tanıtım programı gerçekleştirdi.
Programa okul yöneticileri ve öğretmenleri ile öğrenci velileri katıldı.
Programda KMÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şimşir tarafından “Hz. Peygamber Örnekliğinde Din Eğitiminin Önemi” isimli konferans verildi.  
Şimşir konuşmasında; Din eğitiminin ciddiyetle ele alınması gereken bir konu olduğunu, toplum olarak bu alana yönelecek evlatlarımıza iyi hedefler sunabilmemiz gerektiğini vurguladı. İmam Hatiplerin din eğitimi konusunda önemli bir misyonu ifa ettiğini söyledi.
Program, Anadolu İmam Hatip Lisesi Mesleki Tatbikat Kulübü öğrencilerinin seslendirdiği ilahilerle devam etti.
Daha sonra, Okul Müdürü Mehmet Yalvaç tarafından okullarında uygulanacak olan “Evin Okul’a Yakınlaşması ve Değişen Anne ve Baba Rolleri” projesi hakkında katılımcılara bilgi verildi. Uygulama esasları hakkında velilerle istişareler yapıldı. Değerlendirmeler neticesinde projenin, velilerin tercih etmiş oldukları konular doğrultusunda sürdürülmesi kararlaştırıldı.
Gerek programa ilginin yoğun olması ve gerekse programın içeriğinin,  katılımcılar nezdinde büyük bir memnuniyete vesile olduğu görüldü.  Programı düzenleyenlere teşekkür edilerek, tekrarı konusunda temenniler ifade edildi.  Yalvaç; katılımlarından dolayı velilere ve velilerin yoğun katılımına özverili çalışmaları ile destek olan idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Son Güncelleme: 28.03.2015 11:59
Yorumlar

banner447

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner445

banner296

banner426