banner417
banner425
14 Kasım 2015 Cumartesi 14:48
437 Okunma
Karaman’da Gençler İçin Kariyer Planlaması Anlatıldı
banner416

Karaman Gençlik Merkezi Salonu’nda düzenlenen konferansa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Akçay, Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen, İşkur Müdürü Kenan Ateş, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı, gençlik liderleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Katılımın yüksek olduğu konferansta SASAM Başkanı Dr. Süleyman Erdem, SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş ve SASAM Genel Sekreteri Mesut Karaköse öğrencilerle bir araya geldi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü Akçay;” Amacınıza ulaşmak için zamanınızı öncelikleriniz için harcayın, kendinize güvenin, hata yapmaktan korkmayın, hatanızı unutmayın ama sırtınızda yük olarak taşımayın. Yetişkin bireyler olarak günlük yaşantımızda mesleğimizi icra ederken harcadığımız zaman ailemizle geçirdiğimiz zamandan daha fazla yer kaplamaktadır. Şehirleşme ile birlikte odak noktamız haline gelen meslek alanımızda başarı, kazanç, üretkenlik, işe yararlılık, keyfi ve benzeri konularda tatmin düzeyimiz yüksekse de günlük yaşamımızda keyifli hale gelir. Unutmayın! Heveslerin peşinden koşan değil hedefin peşinden koşanlar amacına ulaşır. Başarıya ulaşmak için her zaman birlik ve beraberliğe önem verin, İnsani ve sosyal alanda paylaşımcı ve dayanışma içinde olun. Ben bu söyleşinin değerli hocalarımızın zihnimizde oluşan sorulara reçete olacağı yeni bir bakış açısıyla cevap vereceği kanısındayım” diye konuştu.

“Fatihin İstanbul’u Fethettiği Yaştasın”

İnsanlarımızın dünyada oluşan hızlı rekabete ayak uyduracak kalitede olması gerektiğini belirten SASAM Başkanı Dr. Süleyman Erdem;”  Bu gün burada bulunmamızın sebebi gençlerin doğru yönlendirilmesi, hayata doğru yönlendirilmelerle hazırlanmaları ve ülkemizin geleceği olan gençlerin kendilerini çok iyi yetiştirerek başta kendilerine, ailelerine ve yakın çevrelerine faydalı birer birey olmaları. Her birey kendi başına çok değerlidir. Bir birey olumlu veya olumsuz anlamda çok büyük etkiler bırakabilir, yeter ki buna inansın. Ne diyor Arif Nihat Asya, Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini. Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın; Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasın.! Her birey çok önemli olduğu için bizlerde Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak özellikle gençlerin başından itibaren iyi yönlendirilerek doğru kararlar vererek kendilerini iyi yetiştirmelerini sağlayacak şekilde ülkesine ve milletine fayda sağlayacak bireyler yetişmesini arzu ediyoruz” dedi.

Zevkli ve sohbet havasında geçen Konferansa katılan diğer konuşmacılar SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş ve Genel Sekreter Mesut Karaköse ise Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezinin amacını, kariyer planlaması yapan gençlere nasıl katkı sağlayacağı konular hakkında öğrencilere geniş bilgiler aktardılar. Konuşmacıların kendi hayat hikâyelerinden verdikleri örnekler ise konferansa ayrı bir hava kattı.

Konferans, Protokol üyelerince konuşmacılara hazırlanan hediyelerinin takdim edilmesi ve günün anısına çektirilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi. 


Son Güncelleme: 14.11.2015 20:18
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426