banner417
banner425
07 Mayıs 2015 Perşembe 15:41
271 Okunma
KARAMAN’DA OSMANLI TÜRKÇESİ KURSU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
banner416
Karaman Gençlik Merkezi bünyesinde ücretsiz olarak açılan Osmanlı Türkçesi kursları Karamanlı gençlerden yoğun ilgi görüyor. Eğitmen Erkan Şeker nezaretinde Salı ve Perşembe günleri saat 17.00-19.00 arasında Yunuskent’te bulunan Gençlik Merkezinde devam ediyor. Osmanlı Türkçesi kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere kurs sonunda sertifika verilecek.
Kurslara gençler tarafından yoğun ilginin olduğunu belirten Şeker;”  Ücretsiz olarak Gençlik Merkezine kayıtlarını yaptıran öğrencilerimiz verilen başlangıç derslerimizin ardından Osmanlıca öğrenmeye başladı. Osmanlı Türkçesini sadece tarihçi ya da edebiyatçıların değil tarihe meraklı, ecdadını bilmek isteyen herkesin bin yıllık geçmişi olan yazıyı öğrenmeli. Türkiye’de zaten son yıllarda Osmanlı Türkçesi’ne gösterilen ilgi bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.
“Kurslar gençler tarafından yoğun ilgi görüyor”
Konu hakkında açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık; “ Karaman Gençlik Merkezimiz bünyesinde ücretsiz olarak devam eden Osmanlı Türkçesi kurslarına gelen kursiyerlerimiz milli kültürümüzün en önemli kaynaklarını teşkil eden Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden azami derecede faydalanacaklar. Bu önemli bilgi ve birikimlerini hayatımızakazandıracak gençlerin yetiştirilmesi amacıyla Gençlik Merkezlerinde ücretsiz olarak Osmanlı Türkçesi kursları düzenlendik. Kurslarımız gençlerimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca Osmanlı Türkçesi kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize katılım belgesi verilecek” diye konuştu.Son Güncelleme: 07.05.2015 15:42
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426