KMÜ Öğrenci İşleri Bir İlke İmza Attı

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi (KMÜ) Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle, Yükseköğretim Kurumları Doküman Paylaşım Sistemi oluşturuldu.

KMÜ Öğrenci İşleri Bir İlke İmza Attı

banner390
Uzun süren çalışmalar sonucunda www.oidbdokuman.com adresi üzerinden faaliyete geçirilen sistem sayesinde, Türk yükseköğretim kurumları bünyesindeki Öğrenci İşleri Daire Başkanlıklarının bilgi ve doküman alışverişine erişim olanağı sunuldu.

Evraklara Kısa Sürede Ulaşılabiliyor

Kurulan web sitesi ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlıkları tarafından yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bütün dokümanların arşivleri oluşturularak, istenildiği zaman ilgili evraka en kısa sürede  ulaşılması sağlanmış oldu.

Sitede yükseköğretim kurumlarına kayıttan, öğrenim ücretine; hazırlık sınıfından, staj ve yaz okuluna; kayıt dondurma sürecinden askerlik işlemlerine, yandal ve çift anadal programlarından pedagojik formasyona, yabancı uyruklu öğrenci işlemlerinden öğrenci değişim programlarına, mezuniyetten lisansüstü eğitime kadar onlarca farklı konuda resmi yazışmalar ile kanun, yönetmelik ve uygulama esasları paylaşılabiliyor.

Haberler ve Duyurularda Yayınlanacak

Halen yürürlükte olan kararların ve sıklıkla kullanılan evrakların sisteme yüklenmesiyle, Haziran ayı itibariyle yayına geçen web sitesinde, doküman paylaşımının yanı sıra YÖK, YÖKSİS, KYK, ÖSYM, MEB, Resmi Gazete gibi dış paydaşlardan gelen haber ve duyurular da yayınlanacak. Ayrıca siteye eklenen etkinlik takvimi de günlü işlerin hatırlatılması ve takip edilmesi açısından önem teşkil ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Misafir - 1 yıl önce
belli̇ydi̇ zaten bu adamlarin si̇vri̇lecekleri̇. herşeyi̇n başi kargoyla di̇ploma göndeermeye başlamayla başladi. derken elektroni̇k i̇mzali di̇ploma elektroni̇k öğrenci̇ kaydi aklimda kalan bu kadar ama hep yeni̇ledi̇ler kendi̇leri̇ni̇ helal olsun öğrenci̇ i̇şleri̇ni̇n müdürüne ve çalişanlarina.