banner417
banner425
30 Haziran 2015 Salı 12:29
1321 Okunma
KMÜ Öğrenci İşleri Bir İlke İmza Attı
banner416
Uzun süren çalışmalar sonucunda www.oidbdokuman.com adresi üzerinden faaliyete geçirilen sistem sayesinde, Türk yükseköğretim kurumları bünyesindeki Öğrenci İşleri Daire Başkanlıklarının bilgi ve doküman alışverişine erişim olanağı sunuldu.

Evraklara Kısa Sürede Ulaşılabiliyor

Kurulan web sitesi ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlıkları tarafından yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bütün dokümanların arşivleri oluşturularak, istenildiği zaman ilgili evraka en kısa sürede  ulaşılması sağlanmış oldu.

Sitede yükseköğretim kurumlarına kayıttan, öğrenim ücretine; hazırlık sınıfından, staj ve yaz okuluna; kayıt dondurma sürecinden askerlik işlemlerine, yandal ve çift anadal programlarından pedagojik formasyona, yabancı uyruklu öğrenci işlemlerinden öğrenci değişim programlarına, mezuniyetten lisansüstü eğitime kadar onlarca farklı konuda resmi yazışmalar ile kanun, yönetmelik ve uygulama esasları paylaşılabiliyor.

Haberler ve Duyurularda Yayınlanacak

Halen yürürlükte olan kararların ve sıklıkla kullanılan evrakların sisteme yüklenmesiyle, Haziran ayı itibariyle yayına geçen web sitesinde, doküman paylaşımının yanı sıra YÖK, YÖKSİS, KYK, ÖSYM, MEB, Resmi Gazete gibi dış paydaşlardan gelen haber ve duyurular da yayınlanacak. Ayrıca siteye eklenen etkinlik takvimi de günlü işlerin hatırlatılması ve takip edilmesi açısından önem teşkil ediyor.

Son Güncelleme: 01.07.2015 02:33
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426