KMÜ ÖĞRENCİLERİ MECLİS GENEL KURULUNDA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu (KMÜ KKMYO) öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisine teknik gezi düzenledi. Öğretim elemanları eşliğinde Meclis Genel Kurulunu ziyaret eden öğrenciler, çok sayıda sekreterin çalıştığı Meclis Genel Kurulunun yapısı ve çalışma düzeni hakkında bilgi aldılar.

KMÜ ÖĞRENCİLERİ MECLİS GENEL KURULUNDA

banner390
Meclis Genel Kurulunu inceledikten sonra toplantı salonuna davet edilen öğrencilere Milletvekili Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Altınkaynak, İdari İşler Müdür Yardımcısı Alper Sazlık ve Şef Nalan Kurdoğlu’ndan oluşan meslek uzmanları tarafından seminer verildi. Seminerde uzmanlar sekreterlik mesleğinin incelikleri, gerektirdiği nitelikler, kariyer yolları gibi konular hakkında mesleki tecrübelerini paylaştılar, ayrıca kendi başarı hikâyelerini anlatarak öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Seminer sonunda KMÜ temsilcileri tarafından uzmanlara çeşitli hediyeler takdim edildi.
Meclis Genel Kurulu ziyaretinin bitiminde Meclis yemekhanesinde yemek yiyen öğrenciler, ardından Anıtkabir’i ziyaret etti. Ankara’nın tarihi ve kültürel mekânlarını da tanıma fırsatı bulan öğrenciler bol bol fotoğraf çektirerek teknik geziyi sonlandırdılar.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.