banner417
banner425
30 Aralık 2015 Çarşamba 16:53
276 Okunma
KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN LİSELİLERE FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ
banner416
“Paramı Yönetebiliyorum” temalı projenin Karaman sorumluları olan KMÜ Gençlik İnisiyatifi Topluluğu öğrencileri Volkan Özişçi ve Züleyha Temel, Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde 272 liseli gence eğitim verdi. 
Eğitimde Türkiye’deki gençlerin ve genç girişimcilerin finansal bilinç ve okuryazarlığının arttırılması, tasarruf alışkanlıklarının geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine destek olarak sağlıklı bir ekonomik büyümenin gerçekleştirilmesi amacıyla yapılması gerekenler örnekleriyle aktarıldı.
Özişçi ve Temel, “Projenin amacı, gençleri sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilecekleri konusunda bilinçlendirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Paramı Yönetebiliyorum projesi, 2009 yılının aralık ayında hayata geçirildi ve Türkiye’de ilk kez finansal bilinç alanında kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getirdi.” açıklamasında bulundular. 
Projenin 15-30 yaş arası gençlerin kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olmayı hedeflediğini söyleyen Özişçi ve Temel, “Finansal Okuryazarlık eğitimleri genç eğitmenler tarafından 79 ilde akran eğitimi modeliyle gerçekleştirilmektedir. Dileğimiz, finansal bilinç konusunun okul müfredatlarına girmesidir.” şeklinde konuştular.Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426