banner417
banner425
18 Mart 2015 Çarşamba 10:50
635 Okunma
 KMÜ, ÜSKÜP’TE TANITILDI
banner416
Balkan ülkelerinden yaklaşık üç bin öğrencinin akın ettiği fuarda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin yanı sıra Türkiye’den 48 üniversite, Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Balkanlardaki çeşitli üniversiteler stant açtı.

Fuara Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ve Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, üniversite rektörleri ve temsilcileri katıldı.

Fuarın gala gecesinde KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın davetiyle sahneye gelerek bir konuşma yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Yunus Emre’nin ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz’ dizelerini hatırlatarak Üsküp’te ortak tarihî değerlere sahip insanları tanımaktan ve onları Karaman’a davet etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Prof. Dr. Gökmen, böyle bir organizasyonu hayata geçiren Kafkasya Üniversiteler Birliği yetkilileri ve çalışanlarına da teşekkür etti.

Rektörler Zirvesi

Fuarda, rektörler zirvesi de düzenlendi. Zirveye Türkiye, Makedonya, ArnavutlukBulgaristanYunanistan, Sırbistan ve Karadağ’dan üniversite rektörleri katılarak fikir alış verişinde bulundu ve karşılıklı Mevlana Protokolleri imzalandı.

 

Son Güncelleme: 18.03.2015 17:52
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426