KMÜ'de Konferans

Gençlik Bilgilendirme Konferansı Gerçekleştirildi

KMÜ'de Konferans

banner390
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Gençlik İnisiyatifi Öğrenci Topluluğu, Mevlana Kalkınma Ajansı, Karaman Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Karaman MEM Eurodesk Temas Noktası iş birliği ile gençlik projeleri bilgilendirme konferansı düzenlendi. SKS Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa çok sayıda öğrenci katıldı.

Kendi Avrupa Fırsatını Kendin Yarat

Konferansta konuşan Karaman MEM Eurodesk Temas Noktası temsilcisi İbrahim Taşer, gençlere Avrupa fırsatlarını aktarmayı ve proje faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Taşer, hayata geçirdikleri Erasmus+ Meydanı projesi ile, bilgi ve deneyim eksiklikleri nedeniyle AB imkanlarından faydalanamayan gençlerin AB projelerine dahil edilmesi ve Karaman’dan Ulusal Ajans Gençlik Projeleri’ne yapılan başvuru sayısı ve kalitesinin artırılmasını hedeflediklerini kaydetti.

Uygulamalı Gençlik Projeleri Eğitimi

Erasmus+ Meydanı projesi kapsamında 19-20-21 Nisan tarihlerinde Mevlana Kalkınma Ajansı binasında gençlere Uygulamalı Gençlik Projeleri Eğitimi verilecek. Eğitimde örnek gençlik projeleri yazılarak Ulusal Ajans’a sunulacak projelerden kabul edilen projelerin sahipleri Avrupa’ya kısa dönemli gitme fırsatı yakalayacak.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.