banner417
banner425
17 Eylül 2014 Çarşamba 16:43
346 Okunma
KMÜ’de Yükseköğretimin Güvenliği İstişare Toplantısı
banner416
KMÜ Senato Odasında 17 Eylül Çarşamba günü düzenlenen Üniversite Güvenlik İstişare Toplantısına Karaman Valisi Murat Koca, İl Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Akış, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt müdürleri, Emniyet müdür yardımcısı ve şube müdürleri katıldı. 
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün “Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri” konulu genelgesi gereğince gerçekleştirilen toplantıda üniversite öğrencilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla atılabilecek adımlar tartışıldı.

Üniversite, Emniyet Teşkilatı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yurt Müdürlüğü arasında koordinasyonu sağlamak üzere kurumları temsilen koordinatörlerin belirlendiği toplantıda üniversitenin ve öğrenci yurtlarının çevre güvenliğinin sağlanması, güvenlik personeline ‘temel hukuk, iletişim, kitle psikolojisi, stres yönetimi’ gibi konularda eğitim verilmesi, üniversite öğrencilerinin dönem dönem bilgilendirilmesi gibi konular ele alındı.

İkincisi bahar yarıyılı başında gerçekleştirilecek olan toplantı, KMÜ Kamera İzleme Merkezinin gezilmesi ve öğrencilerle birlikte yenilen yemeğin ardından sona erdi.

Son Güncelleme: 17.09.2014 17:16
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426