banner417
banner444
21 Kasım 2014 Cuma 19:26
95 Okunma
Kültürlü Öğrenciler Kaat’ı Sanatını Öğreniyor
banner416
Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerine sanatın kapılarını aralamaya devam ediyor. Her ay başka bir sanat dalını uygulamalı olarak öğrenme fırsatını öğrencilerine tanıyan Özel Bursa Kültür Okulları, bu ay Kaat’ı sanatının önemli ustalarından Dilek Erim’i öğrencileri ile buluşturdu.

Özel Bursa Kültür Okulları El Sanatları Kulübü 5’inci ve 6’ıncı sınıf öğrencilerinin bu ayki konusu Kaat’ı sanatı oldu. Kaat’ı sanatının inceliklerini ve detaylarını ünlü Kaat’ı ustası Dilek Erim tarafından öğrenen Kültürlü öğrenciler, Kaat’ı sanatının tarihi hakkında da bilgi aldılar.

Türk toplumunun yüzyıllar öncesine dayanan önemli sanat dallarından biri olan Kaat’ı sanatını inceleyen Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, gerçekleştirdikleri atölye çalışmaları ile Dilek Erim’den tam not aldı.

Kaat’ı ustası Dilek Erim ile birlikte yaptıkları çalışmaları yılsonunda açılacak bir sergi ile taçlandıracak olan Kültürlü öğrenciler, geleneksel el sanatlarına olan ilgileri ve becerileriyle göz doldurmaya devam ediyor.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426