Minyatürk ve El Sanatları Sergisi Beğeni Topladı

Cumhuriyet Nihat Aslan İlköğretim Okulu öğrencilerinin yıl boyunca yoğun emek harcayarak hazırladıkları Minyatürk ve el sanatları sergisi Türkçe Parkında açıldı.

Minyatürk ve El Sanatları Sergisi Beğeni Topladı

banner390
Görsel sanatlar öğretmeni Halis Bedrettin Ayyıldız ve Ayşe Türk rehberliğinde hazırlanan sergide, Pamukkale, Safranbolu evleri ve peribacaları başta olmak üzere Türkiye'deki pek çok tarihi ve kültürel mekânlar yer alıyor.

Halk oyunları gösterileri ile renk kazanan Okul sergisi açılışına Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Cumhuriyet Nihat Aslan İlköğertim Okulu Müdürü Abdurrahman Koçak, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Ahmet Saim Durgun, Görsel sanatlar öğretmeni Halis Bedrettin Ayyıldız, Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Ayşe Türk, okul öğretmenleri öğernciler ve vatandaşlar katıldı.

Minyatürk serginin yanı sıra alçı ve ahşap işlemeler ile ele emeğ göz nuru ürünleri de sergileyen öğrenciler heyecan yaşarken, Görsel sanatlar öğretmeni Halis Bedrettin Ayyıldız Türkiye'nin tarih ve kültürünü gelecek nesillere aktaracak olan bu tür çalışmalar büyük anlam ifade ettiğini ifade ettiğini belirtti

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.