Öğrenciler TÜBİTAK Projelerini Anlatmaya Devam Ediyor

TÜBİTAK tarafından finanse edilen ve geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeyi amaçlayan 4006 bilim fuarlarında Karaman’da öğrenciler hazırladıkları projelerini ve çalışmalarını anlatmaya devam ediyor.

Öğrenciler TÜBİTAK Projelerini Anlatmaya Devam Ediyor

banner390
Öğrenciler TÜBİTAK Projelerini Anlatmaya Devam Ediyor
İlgili Galeriye Git

TÜBİTAK tarafından finanse edilen ve geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeyi amaçlayan 4006 bilim fuarlarında Karaman’da öğrenciler hazırladıkları projelerini ve çalışmalarını anlatmaya devam ediyor.
Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 4006 bilim fuarının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrenciler tarafından hazırlanan her projenin değerli olduğunu belirtti. İl Müdürü Sultanoğlu, “Ülkemizin geleceğini belirleyen temel faktör beşeri sermayemizdir. Beşeri sermayenize ne kadar katkı yaptıysanız, onları ne kadar geleceğe hazır hale getirdiyseniz gelecekte o kadar başarılı olursunuz.  Bu açıdan öğrencilerimizin kaliteli yetişmesi ülkemiz için önemlidir. Bu anlamda TÜBİTAK Bilim Fuarlarında öğrencilerimizin yapmış olduğu her proje bizim için çok önemli ve değerlidir. Bu fuarın açılmasında emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yılsonu etkinlikleri kapsamında ilk program ise Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunda yapıldı.  Programa, Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Hanımefendi Sayın Vildan Koca, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yönetici, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu öğrencileri Matematik, Fen Bilimleri, Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisinde projelerini ve çalışmalarını davetlilere anlattılar.  Davetlilerde stantları tek tek gezerek çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Buradaki program protokol konuşmaları ve halk oyunları gösterileri ile sona erdi.
İkinci program ise Karaman Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirildi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. TÜBİTAK Bilim Fuarında öğrenciler hazırlamış oldukları projelerini sergilerken İl Milli Eğitim Müdürü Asın Sultanoğlu da projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Programın sonunda İl Müdürü Asım Sultanoğlu ve beraberindekiler okul içerisinde açılan Z-Kütüphaneyi de gezmeyi ihmal etmediler.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ve çalışmalar da görücüye çıktı.  Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye Salonunda düzenlenen fuara İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesini protokol üyeleri ile birlikte kesen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrencilerin hazırlamış oldukları proje stantlarını tek tek gezdi ve öğrencilerden bilgi aldı.  
TÜBİTAK Bilim Fuarını düzenleyen bir başka okul ise Bifa Ortaokulu oldu. Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na projelerini anlattı. Bilim Fuarları Şenliğine katılan son okul ise Bifa Anadolu Lisesi oldu.
Bifa Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Müftüsü Nuri Değirmenci, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  Danışman öğretmenlerle birlikte projelerini hazırlayan öğrencilerin projelerini anlatırken yaşamış oldukları heyecanda gözlerden kaçmadı.
Ayrıca yılsonu etkinleri kapsamında Makbule Orman Ortaokulunda Teknoloji Şenliği sergisi açıldı. Sergide öğrencilerinin hazırlamış olduğu çalışmalar görücüye çıkarken İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve beraberindekiler stantları gezerek projelerle ilgili olarak öğrencilerden bilgi aldılar.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.