Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Emniyet Müdürü Şahne ve Asayiş Şube Müdürü Şahin'den Bilgilendirme

 Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

banner390
İl Merkezindeki okul ve eğitim kurumlarının faaliyetlerinin değerlendirildiği Müdürler Toplantısı yapıldı. Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Eğitim Denetmenleri Başkanı Ahmet Saim Durgun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selmani Karaçam, şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi selamlama konuşması yapan İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, eğitimin asayiş olaylarındaki etkisine değinerek, eğitilmiş bireylerden oluşan toplumun mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğini ifade etti. Şahne, eğitim için üzerlerine düşen görevleri her zaman yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Asayiş Şube Müdürü Ferhat Şahin de Güvenli Eğitim Ortamı konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Emniyet yetkililerinin konuşmasının ardından toplantıya geçildi. Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Emniyet Müdürü’ne ve yetkililere kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Sultanoğlu sözlerinin devamında eğitimde akademik başarı öncelik haline getirilirse sosyal yönü gelişmeyen, başarılı ama mutsuz bireyler yetişeceğini dile getirerek “Başarı ve mutluluk ayrılmaz ikilidir, biri eksik olduğu zaman hayat kalitemiz düşer. Bunun için akademik başarının yanında, öğrencilerin sosyal zekasını doyuracak etkinliklerle eğitim metodumuzu geliştirmeliyiz.” dedi.

Öğrencilerin bireysel farklılıklarının göz önünde bulundurulması ile ilgili konuşan Sultanoğlu, her öğrencinin bireysel yetenek ve özellikleri keşfedilerek, ayrı ayrı değerlendirilerek yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. İl Müdürü, yöneticilerin görevleriyle ilgili olarak sadece fiziki imkanları iyileştirmenin yeterli olmayacağını, etkili performans yönetimi ile eğitimde, öğretmenlerin ve personelin daha faydalı hale getirilebileceğini bildirdi.

Eğitim bölgelerinin sosyal, ekonomik ve kültürel durumu nasıl olursa olsun eşit şartlarda ve kalitede eğitim verilmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini söyleyen Asım Sultanoğlu, merkezi sınavlara değinerek ilk dönem yapılan ortaöğretime geçiş sınavlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini, bu dönemdeki sınavlar için de gerekli hazırlıkların titizlikle yapılacağını söyledi.  

Kültürel birikimimizin gelecek nesillere aktarılmasında eğitimcilerin sorumluluklarını hatırlatan Milli Eğitim Müdürü, EDEP kapsamında yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti. Ayrıca Sultanoğlu, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın öğrencilere küçük yaşta yardımlaşma bilincini verme amacıyla yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasının Bakanlık tarafından desteklendiğini, bu gibi sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmalara katkı sağlanmasının faydalı olacağını dile getirdi.

İlimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirildiği diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temennilerle toplantı son buldu.

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.