banner417
banner425
21 Mart 2012 Çarşamba 15:18
2161 Okunma
Orta Öğretim Kampüsü Türkiye'ye Örnek Proje Olacak
banner416
 Eğitim ve öğretime yapılan yatırımın insana ve ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunun bilinci ile yapımı devam eden Orta Öğretim kampusüne, Belediye olarak ciddi destek verdiklerini ifade eden Uğurlu, şu bilgileri verdi:

“Belediye olarak projenin hazırlanması ve ihale süreci içerisinde bizzat bulunduk. Elmaşehir Mahallesi 1. Toki arkasında bulunan 374 bin metre karelik alan, Belediye Meclisimizin onayıyla, Milli Emlak Müdürlüğü aracılığıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne okul yapılması kaydıyla bedelsiz olarak devredildi. Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan Orta Öğretim Kampüsünün ana faydası; Birçok okulun ihtiyacı olan pansiyon, kapalı spor salonu, konferans salonu gibi eğitim yapılarının müşterek olarak kullanılacak olmasıdır. Şu an Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesi’nin temelleri atılmıştır. Ayrıca Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Nefise Sultan Kız Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Üstün Zekâlı ve Zihinsel Engelli Okulları, Spor Salonları ve Çok Amaçlı Salonların yapılması planlanmaktadır. Bu proje tamamlandığında, ülkemizde örnek bir proje olarak gösterilecektir. 

Ayrıca bu projenin ilimizde pilot olarak uygulanması için emeği geçen hemşehrimiz ve eski Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nimet Baş’a (Çubukçu), Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer’e ve Milletvekillerimize teşekkür ederiz.”
Son Güncelleme: 23.03.2012 08:41
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426