SENDİKACILIK BU MUDUR?

04/03/2015 Çarşamba günü Türk Eğitim Sen Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyesi, Karaman Merkez Abdürrahim Karakoç İlkokulunda yaptığı sendikal faaliyet esnasında talihsiz bir olay yaşandı.

SENDİKACILIK BU MUDUR?

Karaman Eğitim Bir Sen Şube Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Yunus Özdemir bir okulda yaşanan talihsiz hadise üzerine bir basın açıklaması yaptı:
Özdemir açıklamasında; 
''SENDİKACILIK BU MUDUR?
04/03/2015 Çarşamba günü Türk Eğitim Sen Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyesi, Karaman Merkez Abdürrahim Karakoç İlkokulunda yaptığı sendikal faaliyet esnasında talihsiz bir olay yaşanmıştır.

Sendikal faaliyetlerle siyaseti birbirine karıştırıp hükümetin icraatları konusunda bir sürü şey söyledikten sonra “4+4+4 sistemini bu millete Eğitim Bir Sen dayatmıştır bu sebeple Eğitim Bir Sen üyelerinin topluca istifa etmeleri gerekir bu sayede hükümete de ciddi bir ders verilmiş olur” demesi üzerine okulun idarecisi de olan bir üyemizin “kendinizi ve yapacaklarınızı anlatın sendika adı zikrederek bu şekilde bir söylemde bulunamazsınız, sendikamı bu şekilde kötüleyemezsiniz” demesi üzerine  Türk Eğitim Sen yönetim kurulu üyesi olduğunu öğrendiğimiz şahıs arkadaşımızın üzerine yürüyüp  “Sen bir dışarı gelsene, sana ne oluyor!” diyerek  tehdit etmiş, üzerine yürümüş ve üyemizi darp etmek isteyerek hakaretlerine devam etmiştir. Oradakilerin bu şahsı tutması sonucu bu fiilini gerçekleştirememiştir. Israrla talep edilen özür de reddedilmiştir. Öncelikle bir eğitim çalışanına karşı yapılan bu saldırgan tavrı şiddetle kınıyoruz. Bu hareketleriyle sendikal üslubun ve ilgili kanunun sendikal faaliyet için gösterdiği çalışma alanının dışına çıkmaları kabul edilebilir bir durum değildir.

Biz Eğitim Bir Sen olarak üst kimliğimiz olan öğretmenliği unutmadan üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda hak arama mücadelemize devam ediyor, düşük  tavırlara asla prim vermiyor ve herkesi de sendikacılık yapmaya davet ediyoruz. Mafyavari tehditler ve bu tür saldırgan tavırlarla sendikacılık yapılamayacağını, sorun çıkarıcı, kışkırtıcı, çatışmacı ve kavgacı tutumlarla öğretmenlerimizin sindirilemeyeceğini,  bu üslubun kimseye bir faydası olmayacağını, üyemize yapılan bu tehdidin ve saldırının idari ve adli olarak takipçisi olacağımızı kamuoyuna ve eğitim camiasına saygıyla duyuruyoruz''dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karamanlı - 2 yıl önce
birilerine laf söylemeden önce milli eğitimde size yapılan kıyaklara cevap verin.müdürlük yolu sendikadan geçiyor..akp gibi sıkıntılı bir partinin gölgesinde zulme sessiz kalarak yol alıyorsunuz..
Avatar
hasan tfurgul - 2 yıl önce
Müdür olacağim diye yavşayan kendi üyelerinize bir söz geçirebilseniz ne iyi olurdu.
Yavşaklar yüzünden bize müdürlük
biraz uzak kardeş.
Avatar
mystreiousturk - 2 yıl önce
sendika başkanı yapılanları sendikacılık olarak görmüyor,ancak kendi sendikasına üye olmayanlara da yaşama hakkı vermiyor.....milli eğitimde yapılanlar ortada,müdür değerlendirmelerinde görüldü,neyi vardı puan verilmeyen müdürlerin,başarısızmıydı? haklarında idari ve adli soruşturma mı vardı ? yoksa okullarını başarısızlığamı sürükledi ? velisi öğretmeni ve öğrencisi mi memnun değil di ? yoksa sizin sendikaya üye olmadığından dolayımı görev verilmedi...müdür yardımcılılarında 3,5 ayrı sendikanın üyesine görev verildi,mülakatlarda 1,2 diğer sendikaların üyelerine görev verildi,belki de görev verilenlere sendika değiştirme sözüyle görev vermişsinizdir....ve hala sendikacılık bumudur denmektedir..sendikanızca yapılan zulum ve haksızlığlığa onay ver,eleştiri yapılınca veryansın et...
Avatar
Abdurrahman İlhan - 2 yıl önce
Karamanlı korkak kardeşim sen öncelikle kim olduğunu yaz, adam olduğunu görelim. Sen kimsin Necisin? Siyasecimisin, sendikacımısın yada öğretmen misin, inmisin cinsinin yoksa provokatör müsün...
Avatar
Garamanlı - 2 yıl önce
DSP MHP ANAP koalisyonu zamanında DSP milli eğitimde MHP sağlıkta aynı şekilde kadrolaşıyorlardı. Tayin isteyene bile sendika formu uzatıyorlardı. Etme bulma dünyası. Dün ses çıkarmadıysan şimdide ağlamayacan:)